ייעוץ משכנתא

ייעוץ משכנתא – מתי יהיה נכון לקבל?

האם כדאי לקחת ייעוץ משכנתא פרטי? ובכן, זה מאוד תלוי מצב ובהתאם לצרכים שהייעוץ יכול לתת עליהם מענה. במאמר זה נחקור במעט שאלה זו.

האם נכון לקחת ייעוץ משכנתא?

כדי להבין אם נכון לקחת ייעוץ משכנתא פרטי, כלומר – מיועץ משכנתא פרטי, על פני, נגיד – מיועץ המשכנתאות של הבנק – אפשר לבדוק מי לא צריך ייעוץ משכנתא פרטי, או לפחות מי יכול לוותר על זה. אך לפני זה נציין שיועץ המשכנתא של הבנק, לא בהכרח מייעץ ללקוח כמו שהוא מייעץ לבנק איך למכור משכנתאות. מה זה אומר? ובכן, לעתים המילה "יועץ", יכולה להיות מילה מחליפה למילה "איש מכירות". על כן, יועץ המשכנתא של הבנק יכול בהחלט להיות איש המכירות של הבנק לענייני משכנתא. אי לכך ובהתאם לזאת, גם אם הוא יכול תאורטית להציע שירותי ייעוץ משכנתא (שאגב, לא צריך הסמכה רשמית לזה מטעם המדינה, ורבים האנשים שיכולים להכריז על עצמם כמתאימים למקצוע), אין זה אומר שהוא ייתן כל מה שיועץ משכנתא פרטי יכול ורוצה לתת.

שכן יועץ משכנתא פרטי יכול לתת הן תכנון וניתוח פיננסי, הן הקשבה לצרכים והכנת תמהיל משכנתא אישי, הן משא ומתן עם הבנקים כדי להוריד ריביות והן שחזור משכנתא תכוף עם השנים כדי להתאים לתנאי השוק ולקבל תנאים מועדפים יותר ויותר.

מי יכול לוותר על ייעוץ משכנתא?

על כן, אם נרצה לבדוק מי יכול לוותר על ייעוץ משכנתא, נוכל להביט באנשים שלוקחים הלוואה קטנה באופן יחסי. לדוגמה, פחות מחצי מיליון שקלים חדשים. ספציפית מדובר באנשים שיכולים ואכן מבינים את נושא המשכנתא בבנק, כמו גם יודעים ומבינים כיצד לנהל משא ומתן עם הבנקים. שכן אם הם יודעים הן לבנות לעצמם תמהיל אישי מתאים, והן להוציא ריביות נמוכות והן לעשות תכנון פיננסי – הרי זה משובח וייתכן שהם יכולים לוותר על ייעוץ שכזה גם מבלי לחשוב פעמיים. ועם זאת, אפשר שתהיינה המלצה עדיין לפנות ליועץ משכנתא איכותי, וזאת כדי לראות מה הוא יכול לעשות. אולי החיסכון שהוא יאפשר יהיה גדול משמעותית משכר הטרחה שלו ועל כן יהיה שווה זאת.

ייעוץ משכנתא כמענה

לחילופין, באם מדובר בסכום משכנתא קטן יחסית ועם זאת אין בנמצא רצון או יכולת להעמיק בתחום ידע המשכנתאות, או אפילו לנהל משא ומתן עם הבנקים – קבלת ייעוץ משכנתא יכולה לתת מענה על אי אילו צרכים בתהליך. זאת כי אם הלקוח לא מתכוון לעשות זאת בעצמו, אולי היועץ הפרטי יעניק לו משירותיו ובכך "יסגור לו את הפינה".

מנגד, אם אדם לוקח משכנתא גדולה יחסית, והוא כן יודע לעשות את כל מה שציינו – אולי הוא יכול לוותר בהתאם על ייעוץ ועדיין, גם במקרה זה – אולי דווקא בגלל שהוא לוקח סכום משמעותי של כסף, איש מקצוע בנושא יכול לסייע לך להגיע לחיסכון ניכר. נכון הדבר גם למקרים בהם מדובר בסכום כסף גדול ואין ידע, הבנה או רצון להתעסק עם נושא המשכנתאות. במקרה זה ניתן גם כן לפנות ליועץ משכנתאות ולראות את גובה החיסכון שמשער שביכולתו לאפשר.

סיבה נוספת לשכור שירותיו של יועץ משכנתאות, היא באם המשכנתא מורכבת באופן יחסי, או מוגדרת ככזו. לדוגמה, אם מדובר בתושבי חוץ, בהלוואות עם אחוז מימון גבוה, אם התקבל סירוב משכנתא וכן הלאה – יועץ משכנתאות פרטי יכול להציע מיומנות מקצועית כבירה שיכולה לתמוך בפרימת המורכבות והפיכתה לפשוטה דיו כדי שיהיה ניתן לנווט בה ולעשות את שצריך.

למעשה, ככל שסכום ההלוואה גדול יותר, כך סביר שאפילו אחוז אחד של חיסכון יתבטא בסכום רב יותר של כסף. שכן יש דיוקים לעשות ברמת תכנון ההחזר החודשי, בניית התמהיל, הריביות וכן הלאה.

ייעוץ משכנתא – האם זה שווה את זה?

ולסיכום, ייתכן שנכון יהיה לקחת יועץ, למטרת ייעוץ משכנתא, באם המחיר של שכירת שירותיו נמוך ביחס למחיר של אי שכירת שירותיו. בייחוד אם ניתן להתייעץ עם יועץ כנה, שמראש ולמפרע אומר ומצהיר על מה לדעתו הוא יכול לעשות עם המשכנתא וכמה הוא חושב שהוא יכול לשפר אותה. במקרה זה אפשר לראות תועלת ברורה והשואה בין שכר טרחתו לבין הכסף שנחסך בפועל עם המשכנתא.

ייעוץ משכנתא

ייעוץ משכנתא עלידי אחד מיועצי המשכנתאות שלנו יעניק לכם שקט נפשי מלבד חיסכון בריבית או תנאי הלוואה טובים יותר. השקט הנפשי יעניק לכם שנים של ביטחון בתנאי ההלוואה וכמובן שזה יהיה בנוי על היכולת הפיננסית שלכם.

אנחנו כאן עבורכם