משכנתא לבנייה עצמית

ייעוץ משכנתא

תהליך הליווי הפרטי במסגרת ייעוץ משכנתא

זה אמנם נקרא ייעוץ משכנתא לבנייה עצמית, אך זה לא "זבנג וגמרנו", זה למעשה תהליך ליווי ארוך. שכן, לא לוקחים משכנתא ביום אחד, והתהליך יכול לקחת גם כמה שבועות. בזמן זה, היועץ יכול להיות בקשר עם הלקוח, לעזור לו לנהל את התהליך, לקדם עניינים, לבדוק מה ניתן לאפשר ולעבור על אי אילו צ'ק ליסטים חשובים בדרך להגשמת המשכנתא. על כן, ילווה היועץ את הלקוח במהלך תקופת לקיחת המשכנתא ייעוץ משכנתא לבנייה עצמית, ולאחריה. למעשה, יועץ מקצועי יכול להיות בקשר עם הלקוח גם לאחר לקיחת המשכנתא, ולכל הפחות לטלפן ולראות מה שלומו.
לא רק כי זה מנומס "ומקצועי", אלא כי לעתים קרובות יש צ'אנס ופנאי לעשות חישוב מסלול מחדש, לבדוק אם המשכנתא אכן הולמת ומתאימה לצרכים ואם יש משכנתא נדיבה ויעילה יותר ברגע נתון. למעשה, יועץ המשכנתא יכול לבדוק באם הריביות המשולמות אכן מתאימות למצב בשוק.

אולי אפשר להנמיך, אולי השתנו כמה דברים. כמו גם, ביכולתו של יועץ המשכנתא לייעץ באם הוא צופה עליית ריבית. שכן אם קיימת עליה בריבית, ישנה אפשרות שזה ישפיע על אי אילו מסלולי משכנתא המבוססים ומושפעים מן הריבית בשוק. לפי כך ייתכן שיהיה ראוי לשנות את התמהיל, כדי לחסוך בעלויות. על כל פנים, חשוב שתהיינה האפשרות להמשיך ולהתייעץ עם היועץ בחופשיות גם לאחר לקיחת המשכנתא.

מה הם ההבדלים בין ייעוץ משכנתא פרטי לבין ייעוץ משכנתא מטעם הבנק?
לעתים יש אנשים ששואלים באם יש הבדל בין יועץ משכנתאות שמעניק ייעוץ משכנתא פרטי, לבין יועץ משכנתאות בבנק – שמעניק ייעוץ מטעם הבנק ועל כן לא גובה כסף. ובכן, באופן טבעי אפשר להניח שיש הבדלים. לאור כך שיועץ משכנתא "פרטי" עובד בשביל הפרט, הלקוח – וכוונתו היא דווקא להוזיל עלויות ללקוח. בעוד שיועץ משכנתא מטעם הבנק לא בהכרח יתמקד על הוזלת עלויות. זאת כי אם הוא עובד בשביל הבנק, שמרוויח מלקיחת ההלוואה – ייתכן שיש לו מטרות מסוימות דווקא להעלות את הריבית.

אין זה בהכרח נכון, שכן אנשים אינם רובוטים ובמידה מאוד כנה הוא יכול דווקא לעבוד למען הלקוח. ועם זאת, כשלוקחים ייעוץ פרטי אפשר להניח שמדובר ביועץ ששם לו למטרה להוזיל עלויות ולהיטיב תנאים.

 
 

ייעוץ משכנתא לבנייה עצמית

מה ייעוץ משכנתא יכול להעניק? מה ההבדל בין יועץ משכנתאות פרטי לבין יועץ משכנתאות מטעם הבנק? מה מתרחש בתהליך הליווי האישי ולאחריו? במאמר זה נכתוב דגשים כתשובה לכל השאלות הללו, נעמוד על הבדלים עדינים ומתומצתים בין יועצי משכנתא פרטיים או מטעם הבנק ונדבר על חלק מהיתרונות הזמינים במסגרת הייעוץ.

מה ניתן לקבל במסגרת ייעוץ משכנתא פרטי?
ייעוץ משכנתא יכול להעניק אי אילו יתרונות. מעבר לליווי האישי, בניית התמהיל האישי ושלל דברים אחרים שיועץ משכנתא יכול לעשות עבור הלקוחות שלו, ביכולתו ובאפשרותו לנהל משא ומתן עם הבנקים לטובת קבלת ריביות נמוכות בעבור הלקוח. שכן, לאחר שיועץ משכנתא בונה את תמהיל המשכנתא, ביכולתו להגיש בגשת משכנתא למספר מרובה של בנקים למשכנתאות. כך שהוא לא בהכרח הולך על בנק אחד ובודק "איך זה הולך", הוא מלכתחילה יכול לפנות למספר מרובה של בנקים למשכנתאות ולראות מה הם מציעים. בדרך זו, הוא מתחיל את התהליך עם אפילו יותר מינוף. מטרתו של היועץ היא לקבל את התנאים הטובים, או המתאימים ביותר, כולל ריביות נמוכות ומתאימות, המתאימות לתכנון הפיננסי שעשה היועץ, לפחות במידת התאמה מספקת.

היועץ לא משתמש במטה קסמים כדי לנהל משא ומתן עם הבנק. למעשה, הוא משתמש בקשרים שלו, בהבנה המקצועית שלו, במינוף שהוא יכול לגייס ובכל היכולות האישיות שלו כדי לקבל את הריביות הטובות ביותר. לכל הפחות, ביכולתו של היועץ להציג מספר אלטרנטיבות, ממספר בנקים שונים – ולהציג ריבית פוטנציאלית שהיא לכל היותר נמוכה יותר מהממוצע בשוק, ו/או יותר נמוכה ממה שהלקוח היה מסוגל להשיג בעצמו. אחרת הלקוח פשוט יכול לעשות את זה בעצמו.

למעשה, לא הרבה לקוחות יודעים שניתן לנהל משא ומתן עם הבנק, או איך עושים את זה, או שזה בכלל "מותר" לנהל משא ומתן עם הבנק. על כן, עצם הידיעה שלמעשה, כן, זה ניתן – כבר יכולה לפתוח אפשרויות מנטליות ודרכים יצירתיות לקבל משכנתא בתנאים נוחים.

אנחנו כאן עבורכם