ייעוץ משכנתא לדירה ראשונה

במסגרת ייעוץ משכנתא, על יועץ משכנתא להציע תמהיל משכנתא מדויק ומותאם אישית, בין שאר הדברים שהוא עושה. וזאת כדי להעניק אי אילו דגשים בנוגע לסוג המשכנתא שיכולה להתאים. היועץ לא יודע את העתיד, אך על בסיס מה שהוא שומע ומבין מהלקוח, הוא יכול לבנות תוכנית החזרים שיכולה להתאים עבור ייעוץ משכנתא לדירה ראשונה.

ייעוץ משכנתא בענייני תמהיל המשכנתא

כאמור, במסגרת ייעוץ משכנתא לדירה ראשונה על יועץ להציע תמהיל משכנתא מדויק כמו גם מותאם אישית. הוא לא יכול לדעת את העתיד, לכל הפחות רק להשליך את מה שכביכול קורה בהווה על שלבים מתקדמים יותר בהמשך הדרך. היועץ עושה זאת כדרך ניתוח המצב הפיננסי, ויש בכך ערך רב כי זה נותן מידע מסוים שניתן להשתמש בו כדי לראות את הכדאיות של החלטות מסוימות. לדוגמה, אם לקוח א' עובד בנדל"ן ולקוח ב' עובד בחינוך – אם לא משקללים את האפשרות שהם יחליפו קריירות או ישפיעו בצורה דרמטית על ההכנסות העתידיות שלהם, אפשר להתאים לכל אחד מהם תכנית החזרים שונה לחלוטין על בסיס הצפי להכנסות עתידיות, כמו גם להוצאות. ועם זאת, החיים עושים את שלהם ודברים משתנים, על כן כל תכנון פיננסי והשלכה לעתיד לא בהכרח עומד על אדמה יציבה.
אך ברגע עצמו, ייעוץ משכנתא יכול לספק אבני בניין חכמות, השואפות לדיוק וביכולתן להעצים לקבלת החלטה מושכלת. בייחוד אם הוא מעניק מידה מסוימת של פרופורציה. זה בסדר גמור אם מישהו סומך על יכולתו להכניס מיליון שקלים חדשים מדי חודש, ועל כן הוא בשמחה יתחייב להחזרי משכנתא של כ-16,000 ₪ בחודש. ייתכן שהוא צודק וזה אפשרי. אלא שיועץ משכנתאות יכול להאיר על כך, ולהביא לתשומת ליבו שהוא למעשה לוקח סיכון ואולי אפילו התחייבות שהוא לא בהכרח רוצה לקחת. היכולת לבחור בתמהיל משכנתא מותאם אישי, היא גם היכולת להשפיע על ההחזרים של אותה משכנתא בהתאם. על כן יש להחזיק בידע מספק בשוק המשכנתאות כדי לבצע התאמה אישית שכזאת עבור ייעוץ משכנתא לדירה ראשונה.

 

בחירת מסלולים במסגרת ייעוץ משכנתא

במדינת ישראל, בשונה ממדינות מסוימות אחרות בעולם – יש שפע של מסלולי משכנתא. הדבר יכול להיות נהדר, באם יודעים לבחור בהם ואף לשלב בהם נאמנה כדי לייצר תמהיל מדויק ומתאים באופן הולם ללקוח. באם לא יודעים איך לעשות זאת, הרי שלהררי האפשרויות אין בהכרח ערך וזה קצת כמו לירות בחשיכה. אלא אם כן, כאמור יודעים מה עושים. ייעוץ משכנתא נועד לסייע בדיוק ובבחירה של מסלולים, כמו גם שילוב של מסלולים – שיכול להיטיב ולייצר תכנית החזרים מתאימה.

במסגרת תהליך זה, יועץ משכנתא יבחן את היכולת להחזר חודשי. היכולת מורכבת הן מנכסים ומשאבים, והן מן הנכונות להגדיל אותם. כלומר, אם אדם מרוויח 15,000 ₪ בחודש, ייתכן שזו היכולת שלו להחזר חודשי. אך אם יש צפי שיכניס יותר בהמשך – ייתכן שתהיה לכך השפעה על התמהיל. לדוגמה, אנשים שמסיימים לימודים בתחום רווחי, צופים לקידום, פותחים עסק – וכן הלאה. על יועץ משכנתא לשקלל את כל הפרמטרים שהוא מוצא לנכון כדי להגיע למסקנה שאכן משרתת באופן אינטליגנטי וקשוב – את הלקוח.

ייעוץ משכנתא כתמיכה בריבית נוחה

במסגרת ייעוץ משכנתא, על היועץ לנהל משא ומתן עם הבנקים וזאת כדי לקבל ריביות נמוכות. יש בכך ערך רב. ראשית כל, במקרים מסוימים אנשים לא בהכרח ירצו לנהל משא ומתן עם הבנק. אולי הם יחשבו שהם לא אמורים, שזה לא "התקנות", שבנקים זה לא גורמים שמנהלים איתם משא ומתן ואולי בכלל "צריך לעשות רושם טוב על הבנק", וכן הלאה. ובכן, יועצי משכנתא רבים יגידו שזה לא נכון, ואכן יש ערך בקבלת עסקה מתאימה וטובה יותר, לפחות בכל הנוגע לריביות. מעבר לכך, יועצי משכנתא מנוסים, מיומנים ומוכשרים אמורים להגיע עם סט יכולות, קשרים ואף מינוף – כדי למעשה להשפיע על הבנק ולקבל ריביות טובות ונמוכות יותר עבור הלקוח אשר דרש ייעוץ משכנתא לדירה ראשונה בחייו.

ייעוץ משכנתא לדירה ראשונה

אנחנו כאן עבורכם